Tipy pro výběr relaxačního lehátka na zahradu

Autor: | 4.8.2017

Chcete si dopřát příjemné chvíle relaxace na vaší terase, zahradě, nebo na balkoně? Pak bude asi nejjednodušším řešením nákup zahradního lehátka, které vám poskytne plochu pro opalování, ale i popíjení kávy, nebo čtení knížky. Při volbě správného materiálu a zpracování perfektně zapadne do vaší zahrady a stane se i designovým doplňkem.

zahradni-lehatko-2

Jaké provedení lehátka bude pro vás tím nejlepším?

Zahradní relaxační lehátka můžete zakoupit v široké škále provedení a materiálů. Pokud jde o lehátko převážně na opalování, pak volte určitě prodyšný, ale měkký potah- v takovém případě lze více než doporučit relaxační lehátko s hliníkovou kostrou a polstrováním z umělé textilie (prodyšná síťovina), která příjemně chladí a přitom je velmi pohodlná, protože se dokáže dobře přizpůsobit křivkám těla.

Podobné provedení lze vidět i u celokovových lehátek, ale jejich nevýhodou je rozpálený povrch během slunečných letních dnů a to až natolik, že je prakticky není možno používat bez polstrování. Pokud trváte na přírodním materiálu, pak pravděpodobně zvolíte zahradní lehátko ze dřeva, které působí ve většině případů poměrně honosně a do venkovních prostor perfektně zapadne, ale nevýhodou na tvrdost materiálu a nutnost častější údržby (důkladná očista a obnova laku, nebo lazury).

zahradni-lehatko

Jaké prvky by neměly na vašem novém lehátku chybět?

Před koupí lehátka si určitě zjistěte, zdali má polohovatelné opěradlo- to Vám umožní příjemně relaxovat jak při rozhovoru s rodinou, nebo přáteli, při čtení knížky, popíjení nápojů, ale i při opalování. Záleží jen na Vás, jakou polohu opěradla si nastavíte. Pokud budete chtít lehátko často přesouvat (například mezi terasou a bazénem), pak je vhodné volit model s přepravními kolečky, díky kterým je přesun lehátka opravdu nenáročný. Především v případě modelů s pevnou výplní (dřevo, kov, plast) je vhodné volit relaxační lehátko s měkkým polstrováním, které lze případně dokoupit i samostatně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *